• Wycieczka do Rzeszowa - klasy II i III

          • 13 października b. r. uczniowie klas II, III a oraz  III b wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Głównym celem tego wyjazdu była wizyta w teatrze Maska, gdzie  obejrzeli  spektakl,  pt. : Biruta i tajemnica rzeki. Opowieść o samotnej kobiecie, uważanej za wiedźmę, która pomaga ludziom, zmienia życie mieszkańców wioski, oczarowała młodych widzów. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt ze sceną, na której występowali prawdziwi aktorzy, wykorzystujący maski oraz kukiełki. Po spektaklu dzieci udały się do Sali Zabaw Fantazja , mieszczącej się przy Hali  Podpromie, gdzie spożyły  posiłek( pyszne pierogi),
            a następnie oddały się wesołym zabawom. Miejsce to urzekło uczniów swoim rozmiarem, wielością atrakcji a także wspaniałą atmosferą. Wszyscy radośnie
            i wesoło korzystali z kolejnych uciech. Po dwóch godzinach beztroskich swawoli, nadeszła pora pożegnania tego uroczego miejsca, a następnie pięknego miasta. Dzieci wróciły do Izdebek zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

             

          • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

          • „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,

            Jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”

            /Arystoteles/

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzę zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w procesie nauczania i wychowywania oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

             

                                                                                                 Dyrektor

            Szkoły Podstawowej im. Świętej
            Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach

          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - klasy I-III

          • We wtorek 12 października br., odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas spotkania wszyscy pracownicy szkoły przyjęli życzenia i podziękowania od uczniów oraz rodziców. Podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły złożyła również pani dyrektor Agnieszka Woś. Wierszami i piosenkami uczniowie wyrazili wdzięczność, szacunek za trud i serce, które okazywane jest im przez nauczycieli. Ciekawe scenki zaprezentowali uczniowie klasy II.

            Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej stał się także inspiracją dla uczniów klas I-III, aby wziąć udział w konkursie plastycznych pod hasłem: ” Portret Naszej Pani”. Dzieci  z zapałem przystąpiły do wiernego odzwierciedlania  postaci każdej z pań. Po skończonej pracy, została urządzona wystawa na korytarzu szkolnym.  Ilość oraz jakość prac była zdumiewająca.

            A oto wyniki konkursu:

            I miejsce – Martyna Wojdanowska klasa III a

            I miejsce – Anastazja Kawa klasa III b

            II miejsce – Michał Kawa klasa I

            III miejsce – Magdalena Łanik klasa III b

            Wyróżnienia otrzymali:

            - Aleksandra Kłak klasa I

            - Oskar Szerszeń klasa II

            - Maja Baran klasa II

            - Igor Owsiany klasa III a

            Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

             

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          • Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach.

            Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach reprezentującego uczniów przewodniczącego samorządu szkolnego. Tegoroczne wybory odbyły się 30 września, a poprzedziła je trwająca 10 dni kampania wyborcza.

            Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się czworo kandydatów: Filip Sura, Krystian Balcerak, Julia Fil i Kacper Szerszeń.

            Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania z opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji.

            Już po raz kolejny nasze szkolne wybory odbyły się z zachowaniem zasad epidemiologicznych. Nie był to jednak lokal wyborczy  bo uczniowie mogli oddać swój głos do urny w klasach w jakich się uczyli.

            Na czwartej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów. Spośród 119 oddanych głosów 
            ( w tym 2 nieważnych ) największą ilość uzyskali: Julia Fil – 65 głosów, Krystian Balcerak – 30 głosów , Filip Sura – 10 głosów, Kacper Szerszeń – 7 głosów.

            W wyniku głosowania wyłonił się skład SU:

            1. Julia Fil – Przewodnicząca SU

            2. Krystian Balcerak – Z-ca Przewodniczącego SU

            W skład Rady SU wchodzą również: Filip Sura i Kacper Szerszeń.

            W czasie głosowania wyłoniony został opiekun SU, którym 35 głosami została p. Marta Baraniecka , zastępcą p. Małgorzata Jeleń ( 24 głosy) , Rzecznikiem Praw Ucznia
            p. Artur Cyparski ( 26 głosów )

            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza ( Maja Błachut, Kinga Dobosz, Maciej Herbut ) oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego ( Katarzyna Kufel i Maciej Skotnicki)

            NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY!

             

             

             

             

          • IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii.”

          • To wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym od kilku lat biorą udział młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły. Rywalizacja w nim to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane
            z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. W bieżącym roku szkolnym tematyka dyktanda „Cud nad Odrą”„O polski Śląsk” nawiązywała do 100-lecia III Powstania Śląskiego i nie należała do najłatwiejszych. Mimo to jest dla nas wielką wartością
            i satysfakcją , że w kolejnym roku pandemii tak liczna grupa naszych uczniów przystąpiła do eliminacji szkolnych , które odbyły się 29 września o godzinie 13.00. Chociaż nikt
            z uczestników nie przeszedł eliminacji do etapu wojewódzkiego potraktujmy nasz udział jako aktywną formę wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

            Nauczycielom polonistom składamy serdeczne podziękowania  za sprawną organizację
            i pomoc w przebiegu konkursu.

             

            Katarzyna Kufel

            nauczyciele poloniści

             

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To nietypowe święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Patronką tego święta jest Joanna Porazińska – autorka książek dla dzieci i młodzieży.
             W naszej szkole również obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przygotowali do czytania fragmenty swoich ulubionych książek i czytali je koleżankom i kolegom.
            Pamiętajmy, że czytanie rozwija i kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój. Sięgajmy po książki jak najczęściej.

            „Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”
                                                                                                                             Jan Rak

                                                                                                                                                                                    E.Kawa

          • Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” pod patronatem Prezydenta RP.

          • „Moralność pani Dulskiej” to jedno z największych dzieł Gabrieli Zapolskiej, która  powstała w ciągu kilkunastu dni na przełomie października i listopada 1906 roku.

            Pomysł utworu podsunął Zapolskiej jej mąż. Pierwowzorem Anieli Dulskiej była znana                    z kołtuństwa lwowska mieszczka, niejaka pani Gołąbowa. Główna bohaterka jest osobą dwulicową, fałszywą, nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi biednymi z niższych warstw społecznych i wrażliwymi. Trafność charakterystyki sprawiła, że w języku potocznym powstał termin dulszczyzna jako synonim zakłamania i obłudy. Sztuka Zapolskiej jest tragifarsą, czyli połączeniem elementów komedii z elementami tragedii.

             To właśnie dzieło Zapolskiej będące krytyką zakłamania i obłudy mieszczan  zostało wybrane w tegorocznym Narodowym Czytaniu pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne międzyklasowy maraton czytania „Moralności…” w naszej szkole odbył się na lekcjach wychowawczych w klasach VI –VIII.

          • Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla dzieci i młodzieży w BRZOZOWIE

          • Informujemy, że w Brzozowie powstał Ośrodek Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Poradnia działa we współpracy z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej ,,Moczary”. Celem instytucji jest udzielanie profesjonalnej pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej oraz środowiskowej dzieciom i młodzieży, którzy borykają się z różnymi zaburzeniami zarówno zachowania, jak i emocjonalnymi oraz ich rodzinom. Pacjentami Ośrodka mogą być dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych - do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także rodziny lub opiekunowie prawni. Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą być objęci świadczeniami po uzyskaniu pisemnej zgody opiekuna prawnego/ rodzica. Pacjenci, którzy ukończyli 18 rok życia mogą być objęci świadczeniami po wyrażeniu przez nich pisemnej zgody.                                                                                                 
            Zachęcamy  do skorzystania z pomocy  dzieci i młodzież:
            - doświadczające problemów natury emocjonalnej i psychicznej,
            - cierpiące z powodu nadmiernego obciążenia stresem,
            - które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej ( konflikt w rodzinie, reakcja na ciężką chorobę itp.),
            - mające trudności w funkcjonowaniu społecznym,
            - nie radzące sobie z przygnębieniem i apatią,
            - mające problemy z jedzeniem itp.

            Ośrodek pracuje codziennie od poniedziałku do piątku. Wizytę można zarezerwować telefonicznie: 669 881 876

            ADRES: ul. Kazimierzowska 4, 36- 200 Brzozów

            WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA UZYSKAĆ NA STRONIE:

            http://nzozmoczary.pl/psychbrzozow.html

            NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MOCZARY

          • Dzień Chłopaka w klasach I-III

          • Jak co roku, 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice klas I- III złożyły swoim kolegom życzenia oraz wręczyły upominki, które sprawiły ogromną radość. Był to dzień pełen wrażeń, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil. Na pamiątkę tego święta chłopcy otrzymali niespodzianki- kolorowe krawaty.

            Naszym chłopcom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, a rodzicom dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie.

          • Dzień Chłopaka w Oddziale Przedszkolnym

          • 30 września w naszym Oddziale Przedszkolnym swoje święto - Dzień Chłopaka, obchodzili chłopcy. Dziewczynki z tej okazji przygotowały dla chłopców quizy, konkursy i zagadki oraz słodkie upominki. Chłopcy delektowali się również "Eliksirem uśmiechu" czyli sokiem z cytryny i prezentowali piękne uśmiechy. Otrzymali medale i dyplomy  Super chłopca, a zwieńczeniem obchodów była zabawa taneczna do dziecięcych przebojów:)

            Wszystkim chłopcom składamy najserdeczniejsze życzenia:)

             

          • INFORMACJA- SPOTKANIE Z RODZICAMI

          • Zapraszamy rodziców na spotkania:

            w dniu 28 września 2021 r. w budynku głównym szkoły 362

            klasy IV, V, VI w godzinach od 16.00 do 17.00.

            klasy VII, VIIIa, VIIIb w godzinach od 17.00 do 18.00

             

            w dniu 30 września 2021 r. w budynku szkoły 282
            klasy II i IIIb w godzinach od 16.00 do 17.00.  

            klasy I i IIIa w godzinach od 17.00 do 18.00

            Spotkania odbędą się bezpośrednio w klasach z wychowawcami.

          • 20 WRZEŚNIA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka  obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma również dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

            W tym dniu na dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy naszej szkole  czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, malowanie balonów czy zabawy z balonikami przy muzyce. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

            Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.
            Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. 

            My życzymy wszystkim Przedszkolakom samych sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wielu radosnych chwil.

          • Informacja - rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Dyrektor, Rada Pedagogiczna serdecznie zapraszają chętnych uczniów wraz z rodzicami do udziału we Mszy Świętej z okazji inauguracji nowego  roku szkolnego 2021/2022 na godzinę 9.00.

            Na godz. 8.15 na spotkanie ogólne zapraszamy uczniów klas II-III (spotkanie odbędzie się na Sali gimnastycznej w budynku głównym szkoły).

            Natomiast uczniów klas IV-VIII zapraszamy na spotkanie ogólne po Mszy Świętej.

            Dzieci z klas 0a, 0b i I są zwolnione ze spotkania ogólnego ze względu na odbyte wcześniej spotkania informacyjne z rodzicami.

            W dniu 01 września 2021 r. autobus szkolny rozpoczyna rozwóz o godz. 7.15. - wyjazd z przystanku Rudawiec Skrzyżowanie. Dalsza część rozwozu będzie przebiegała tak jak dotychczas.

             

          • Informacja - spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci z Oddziału Przedszkolnego.

          • W dniu 30.08.2021. (tj. poniedziałek) w godzinach popołudniowych w budynku szkoły 438 (była SP4) odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego. Na spotkaniu zostaną omówione sprawy organizacyjne, związane z pobytem dziecka w przedszkolu.  

            O konkretnych godzinach spotkania zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

             

            Serdecznie zapraszam!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach
      • szkola_izdebki@nozdrzec.pl ,spizdebki@onet.pl
      • 134399710 - budynek Izdebki 362 kom. 517 - 476 - 891 (kontaktowy dla rodziców) 134399720 - budynek Izdebki 282 adres skrytki ePUAP: /spizdebki362/SkrytkaESP
      • 36-203 Izdebki 362 Poland
      • mgr Agnieszka Woś
      • mgr Krystyna Żelaznowska
    • Logowanie