• Szkoła pamięta 2022.

• „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• Narodowe Czytanie.

• „Miej serce i patrzaj w serce!”.

W poniedziałek 17 października b.r.  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz
            z pracownikami Biblioteki Publicznej w Izdebkach przystąpili do kolejnej edycji Narodowego Czytania.
            Wybór tegorocznej  lektury inspirowany był dwusetną rocznicą wydania Ballad i romansów A. Mickiewicza - zbioru poezji, który zapoczątkował szczególnie ważną w naszej kulturze epokę, jaką był romantyzm.

Na początku spotkania został odczytany przez uczennicę klasy VI – tekst listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji, w którym zaprosił do lektury „Ballad i romansów”. Uczniowie klas IV- VIII, odczytali następujące utwory naszego narodowego wieszcza – ,,Powrót Taty”, „Świteziankę” i „Panią Twardowską”.

Całe spotkanie uatrakcyjniła dekoracja wykonana przez Panią Krystynę Mikoś.

Na zakończenie Pani Dyrektor – Agnieszka Woś podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podkreśliła także ogromne znaczenie czytelnictwa i zachęciła do poznawania klasycznych dzieł polskiej literatury.

Mamy nadzieję, że dzięki Narodowemu Czytaniu, rozbudziliśmy zainteresowanie czytaniem klasyki wśród uczniów naszej szkoły.

• Turniej w tenisa stołowego o Puchar Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie

• Turniej w tenisa stołowego

o Puchar Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków tenisa stołowego na coroczny „prestiżowy” regionalny turniej o Puchar Prezesa TG „Sokół” w Dynowie.

Turniej organizowany jest dniu 22 października b.r. (tj. sobota) w małej hali Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej 11 w Dynowie. Początek turnieju o godz. 10.30, zapisy od godz. 10.00.

Tegoroczny nasz turniej ma wyjątkową rangę, gdyż jest on jednym z rocznicowych elementów obchodów 100 – lecia „Zespołu Teatralnego” działającego przy TG „Sokół” w Dynowie.

Wspaniałe „trofea”, dodatkowe nagrody rzeczowe w kategorii szkół podstawowych, smaczny, słodki poczęstunek, „sława” i „prestiż” dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim fajna zabawa, świetna atmosfera i skuteczny sobotni relaks!

Zapraszamy aktualnych uczniów, absolwentów, rodziców i innych członków rodziny, sąsiadów, znajomych.

Turniej organizowany jest aż w ośmiu różnych kategoriach, dlatego też każdy Nasz Gość będzie rywalizował we właściwym dla siebie „towarzystwie”.

Serdecznie zapraszamy!

Adam Świder

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• „Za trud, za uśmiech, za serce… Dziękujemy!

Dnia 13.10.2022 roku w budynku Szkoły nr 282 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku uczennica klasy trzeciej przybliżyła historię powstania tego święta. Następnie dzieci z klasy drugiej i trzeciej słowem i piosenką wyraziły podziękowania swoim nauczycielom za codzienny trud, poświęcenie i troskę. Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Woś, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie w życie szkoły oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy. Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali „sto lat” i wręczyli przygotowane upominki. Nie zabrakło również życzeń od rodziców, którzy podziękowali nauczycielom za cierpliwość i trud włożony w wykształcenie dzieci.

Życzymy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu, dalszych sukcesów zawodowych oraz wiele radości i spełnienia marzeń.

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację oraz rozwija poczucie humoru. W dniu dzisiejszym to właśnie głośne czytanie było motywem uroczystości, która odbyła się w naszej szkole w klasach 0-3.

Z tej okazji gościliśmy w szkole Pana Adriana Skubisza - Przewodniczącego Rady Gminy Nozdrzec, który przeczytał powieść Marka Twaina ,, Książę i żebrak’’. Do głośnego czytania włączyli się również chętni uczniowie z klas I-III, którzy zostali obdarowani licznymi brawami, dyplomami i upominkami.

Czytanie powieści, bajek i wierszy wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Zachęcamy rodziców, aby codziennie przeznaczyli chociaż kilka minut na wspólne czytanie.

A wszystkich uczniów zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.