• Wyjazd na spektakl pt. "Kopciuszek".

• 15 grudnia 2022 roku dzieci z klas II i III naszej szkoły wybrały się do kina w Brzozowie na spektakl pt. „Kopciuszek” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie, w którym urzekły kostiumy, scenografie, muzyka i światło. Spektakl zaciekawił, wzruszył, rozśmieszył i zachwycił młodych widzów. Dzieci przypomniały sobie, jak ważne w życiu są takie wartości jak: dobroć, pracowitość, skromność, które mogą odmienić los. Do szkoły wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach i dobrym humorem.

• Koncert finałowy - Mikołajkowe Debiuty.

• 7 grudnia 2022r.   w Brzozowskim Domu Kultury odbył się koncert finałowy XXVII Mikołajkowych Debiutów.
            Z naszej szkoły uczestniczyła w nim Lenka Konopacka, która zajęła III miejsce w swojej kategorii. Zaśpiewała piosenkę „Motylem jestem” .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Jeleń

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem.

•          Jak co roku w naszej szkole odbyło się wyczekiwane przez dzieci, uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na wyjątkowego gościa i od samego rana sprawdzały, czy nie słychać dźwięku dzwoneczków zwiastujących jego przybycie.

Nasi uczniowie ubrali się w stroje z elementami nawiązującymi do postaci Świętego Mikołaja, a gdy wreszcie zjawił się w szkole z workiem pełnym prezentów, został przywitany wierszami i piosenkami przygotowanymi przez dzieci specjalnie na tę okazję.

Po tak gorącym powitaniu, Dobroduszny Staruszek rozdał prezenty grzecznym dzieciom – jak się okazało wszystkim z naszej szkoły. Nikt nie dostał rózgi.

Na zakończenie tego spotkania uczniowie podziękowali za otrzymane prezenty i każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Nasz miły gość również podziękował za wspaniałe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

• Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym o charakterze patriotycznym pn. ,, A jej kolor to biel i czerwień…’’.

• 7 grudnia br. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Adriana Skubisza oraz Dyrektora GOK-u Panią Edytę Serwatkę dla uczniów, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym o charakterze patriotycznym pn. ,, A jej kolor to biel i czerwień…’’. Honorowym patronatem konkursu był Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski. Celem konkursu było m.in. Kształtowanie postaw patriotycznych, wzbudzanie zainteresowania historią Polski a także pielęgnowanie szacunku do symboli narodowych.

Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znaleźli się :

Kategoria dzieci przedszkolne oraz kl. „0’’:

Miejsce I

Oliwia Kuryś

Zofia Blama

Igor Dobosz

Kategoria uczniowie kl. I-III

Joanna Jarosz kl. I

Maja Bednarz kl. I

Uczniowie kl. IV-VIII

Miejsce I

Anna Ziebicka kl. IV

Anastazja Kawa kl. IV

Julia Telega kl.V

Dawid Boroń kl. V

Wyróżnienia:

Kamil Wolanin kl. V

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie ,, Bezpieczne Wakacje 2022’’.

• We wtorek 29.11.br. w Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie ,, Bezpieczne Wakacje 2022’’. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w trakcie zabaw na podwórku, w domu, w lesie czy też nad akwenami.

Laureatką I miejsca w kategorii wiekowej 6-9 lat została uczennica klasy IV- Anna Ziembicka, natomiast uczennica klasy III – Zuzanna Wojdanowka otrzymała wyróżnienie
            w tej samej kategorii.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!

Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego, który był jednym z  fundatorów nagród w konkursie.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia.

• W dniu 25 listopada wraz z dziećmi z budynku nr 282 przybyły do szkoły misie. W tym bowiem dniu dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na pluszowe misie nie przemija. Dlatego też, tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola – szkoły ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie, duże, bardzo duże, białe, brązowe, różowe, niebieskie, zielone, puchate i mięciutkie. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię tego święta, recytowały wiersze, uczyły się rymowanki o misiu, odgadywały zagadki, układały puzzle i tworzyły misia z gotowych elementów na płytach CD. Za poprawnie wykonane zadania otrzymały nagrodę – misiowego żelka. Oglądały książki z biblioteki szkolnej z misiami w roli głównej, poznały imiona różnych misiów i wymieniały te najbardziej popularne. Spróbowały także misiowego przysmaku – miodku. Ten dzień był wyjątkowy, pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci bardzo cieszyły się, że tyle czasu mogły spędzić ze swoimi ulubieńcami pluszowymi i że miały okazję pokazać ich swoim koleżankom i kolegom.

Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobili zdjęcie ze swoim przyjacielem. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Nawet my dorośli, przypomnieliśmy sobie o przyjaciołach z dzieciństwa – pluszowych misiach, może już troszkę zapomnianych.