• XXIV Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach.

• W dniu 22.02.2024 r. o godzinie 10.00 odbył się II etap Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie Ulmów. Konkurs ma wysoką rangę ponieważ jest punktowany przez Kuratorium Oświaty, co stanowi dodatkowy atut, by brać w nim udział. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII: Małgorzata Dziuban, Melania Kocyła, Laura Jedynak wraz z opiekunem ks. Bartoszem Jakubowskim – katechetą. Zostały one wyłonione w eliminacjach szkolnych, w których mogli wziąć udział uczniowie klasy VII i VIII. I etap w naszej szkole odbył się 23.11.2023 r. i spośród 23 biorących udział uczniów wyłonione zostały: Gosia. Melania i Laura.

Dziewczęta przed przystąpieniem do konkursu musiały pozmagać się ze sporą porcją wiedzy dotyczącą życia "Samarytan z Markowej". Przestudiowały ich życie rodzinne, fakty dotyczące pomocy, której udzielali Żydom, ich społeczne zaangażowanie, pasje, podejmowane prace a także życie religijne.

Konkurs w archidiecezji odbywał się w 7. miejscach: Przemyślu, Miejscu Piastowym, Sanoku, Jarosławiu, Łańcucie, Leżajsku i Średniej Wsi.

W konkursie w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego w Sanoku wzięło udział 110 uczniów z całego terenu archiprezbiteratu sanockiego w tym nasze uczennice.

Cieszy fakt, że tylu uczniów solidnie zaangażowało się w zapoznanie życiorysu naszej podkarpackiej, niedawno wyniesionej na ołtarze błogosławionej rodziny (w całej archidiecezji to około 700 osób).

Ulmowie szanowali życie, każde z miłością przyjmowali i otaczali troską. Wiedzieli, że nawet to nienarodzone dziecko ma swoją godność i trzeba je przyjąć. Tej godności trzeba bronić także jeśli chodzi o życie starszych, nawet po ofiarę ze swojego życia.

Naszym „mózgom” z klasy VII, którzy bliżej poznali Ulmów serdecznie gratulujemy udziału w II etapie tego konkursu, zajęcia wysokich miejsc i odwagi „zrobienia czegoś więcej” w dzisiejszym swobodnym świecie, który stawia na minimalizm, zwłaszcza w sferze nauki, życia duchowego i własnego rozwoju.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku. Czekamy na ogłoszenie tematu i zabieramy się do przygotowań.

Na koniec kilka zdjęć i szczerych uśmiechów z dnia olimpiady.

• Niesamowity sukces !

•             28 stycznia br. w Rzeszowie odbył się IV Ogólnopolski Festiwal ,, Mała Kolęda”. Młodzi wokaliści wykonali tradycyjne kolędy, jak i pastorałki, które często nie są znane, ze względu na ich pochodzenie z danego regionu.

W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły Julia Konopacka, która otrzymała GRAN PRIX - najlepszą nagrodę dla uczestnika wszystkich kategorii.

Dziewczynka swój talent wokalny rozwija w Akademii Wokalno- Artystycznej MF-ARTIS w Brzozowie.

Serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy dumni z tak dużego osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów i tak wspaniałych nagród.