• Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.

          • Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamiętamy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywali Dziadkowie. Dlatego też pomimo, że tego roku Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadły w okresie ferii zimowych, my chcieliśmy, żeby to nie były tylko symboliczne uroczystości w kalendarzu imprez, ale prawdziwe, rodzinne, szkolne święto.

            Piątek 3 lutego był dniem pełnym radości i rodzinnej atmosfery, bowiem w tym dniu obchodziliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka.

            Wnuczęta tak wiele zawdzięczają swoim Babciom i Dziadkom, dlatego to święto chcieliśmy uczcić w szczególny sposób. Na tę okazję dzieci i uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców własnoręcznie wykonali laurki, kwiatki i upominki. Zaprezentowali specjalnie przygotowaną, bogatą część artystyczną – były okolicznościowe wiersze i piosenki, tańce ludowe szkolnego zespołu „Izdebczanka” oraz teatralne przedstawienie bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy 1, 2 i 3.

            Największe brawa za swój występ otrzymały przedszkolaczki, które urzekły zaproszonych gości „Tańcem Śnieżynek” i „Tańcem na krzesełkach”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Wzruszenie widoczne było na twarzach wielu gości.

            Po części artystycznej obecna na uroczystości dyrektor szkoły P. Agnieszka Woś podziękowała małym i dużym artystom za ich występy, nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Złożyła też wszystkim Seniorom serdeczne życzenia tradycyjnych 100 lat, pogratulowała wspaniałych wnucząt. Życzenia wszelkiej pomyślności, wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogody ducha złożyli też zaproszeni na tę uroczystość Wójt Gminy Nozdrzec P. Stanisław Żelaznowski i Przewodniczący Rady Gminy P. Adrian Skubisz.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i dumy. Dzień, który pokazał jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Dlatego dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, za liczne słowa podziękowań. I jeszcze raz, życzymy im dużo, dużo zdrowia i długich lat życia. Bardzo dziękujemy również Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

          • Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na kulig organizowany przez OSP KSRG Izdebki.

          • W imieniu OSP Izdebki zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na kulig, który odbędzie się w sobotę 11 lutego o godzinie 10.00. Zbiórka jak ostatnio - przy leśniczówce. Przypominamy o zabraniu sanek z mocnym wiązaniem i włożeniu ciepłych, nieprzemakalnych ubrań.

            Po kuligu zapalimy ognisko i wypijemy ciepłą herbatę. Mamy nadzieję, że będzie Was jeszcze więcej niż ostatnio.

            Po odwiezieniu dzieci zapraszamy rodziców do dalszej części ogniska ok. godz. 14.00.

          • XXVI Dynowski Konkurs Kolęd i Pastorałek.

          • DYNÓW ŚPIEWA KOLĘDY

             

            28 stycznia br. w Auli w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się XXVI Dynowski Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie.

                        Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IV w kategorii solowej. Julia Konopacka zaśpiewała kolędę pt.,, Nie było miejsca dla Ciebie’’ oraz Lena Serwatka, która wykonała pastorałkę pt. ,, Skrzypi wóz’’.Udział naszych uczennic zakończył się dużym sukcesem, ponieważ Julia zdobyła II miejscea Lena otrzymała wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy pięknych występów i życzymy wielu sukcesów wokalnych.

          • Spotkanie z policjantem.

          • Spotkanie z przedstawicielami policji

                        Bezpieczeństwo uczniów podczas ferii zimowych oraz  w Internecie to temat spotkania, które miało miejsce 12stycznia 2023 r. w naszej szkole. Spotkanie prowadzilimł. asp. Piotr Kielnari  st. sierż. Daniel Fień z Komendy Powiatowej Policji w Brzozwie.

            Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas ferii, agresji w Internecie oraz konsekwencjach prawnych. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: starszej (klasy – IV-VIII) i młodszej (klasy – I- III).

            Policjanci przypomnieli wszystkim o zagrożeniach mogących pojawić się w czasie  ferii. Skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie. Uczniowie przypomnieli sobie, jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpującychodpowiedzi.

            Kolejnym tematem spotkania było bezpieczeństwie w Internecie. Policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.

            Uczniowie, pamiętajcie, że nie można:

            - stosować przemocy werbalnej (wyzywać wulgarnie, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować);

            - rejestrować filmów i zdjęć;

            - publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji;

            - tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę.

               W trakcie spotkania policjanci wielokrotnie zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w Internecie,.

            Dzieci podczas spotkania dowiedziały się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu.

               Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej

             

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Biblijnego "Wierzę w Kościół Chrystusowy"

          • Konkurs Biblijny

             „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

            Konkursy mają za zadanie inspirować, rozwijać zainteresowania i poszerzać horyzonty. Dopiero gdzieś na dalszym planie pozostaje wyłonienie zwycięzców przez pobudzenie do zdrowej rywalizacji. Ważne to jest w dzisiejszym świecie, kiedy młodzież często mówi: „tak bardzo mi się nie chce” wykonywać swoich obowiązków, co dopiero zrobić „coś więcej”.

            Uczniów naszej szkoły już od września zachęcono do poszerzenia horyzontów z zakresu wiedzy biblijnej. Biblia może zachwycić bo jest starą księgą - właściwie zbiorem ksiąg - 
            a mimo wszystko jest wciąż nowa, wciąż aktualna, wciąż urzeka, odpowiada na ludzkie pytania i wątpliwości. Właśnie dlatego teksty zaczerpnięte z Biblii stają się inspiracją do tego, by zgłębiać jej tajniki, by poznawać ją wciąż bardziej, by ją rozumieć.

            Uczestnicy Konkursu Biblijnego w naszej Szkole Podstawowej w jego etapie szkolnym zostali zaproszeni w tym roku do poznania i przyswojenia treści kilku rozdziałów Ewangelii wg św. Mateusza. Tematem wiodącym było zaproszenie do odnowienia wiary w Kościół Chrystusowy a może nawet jej wzbudzenie.

            W szkolnym etapie tego konkursu wzięło udział 27 uczestników spośród których wyłoniono 3 najlepszych „badaczy Pisma Świętego”, którzy będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie, poszerzając swoje horyzonty dodatkowo o wiedzę z zakresu kilku rozdziałów Listów Apostolskich.

            Laureatami etapu pierwszego zostali:

            I miejsce: Melania Kocyła (kl. VI)

            II miejsce: Julia Telega (kl. V)

            III miejsce: Julia Wojdanowska (kl. V)

            Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach.

          • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

          • W piątkowe popołudnie 6 stycznia br. w Domu Strażaka w Hłudnie odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nozdrzec- Stanisława Żelaznowskiego. Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że okres Bożego Narodzenia jest dla nas tak niezwykły. Uczniowie naszej szkoły miały okazję zaprezentować swój talent wokalny w dwóch grupach wiekowych: klasy I- III oraz klasy IV- VIII. Mogliśmy usłyszeć wiele znanych, ale i tych nieco rzadziej śpiewanych kolęd i pastorałek.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

            -Zuzanna Gąsior,

            - Łukasz Telega,

            -Nikola Opalińska,

            - Karolina Hućko,

            - Milena Mazur,

            - Maja Kłak,

            - Julia Konopacka,

            - Lena Serwatka,

            - Anastazja Kawa,

            - Liliana Dziura.

            Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po obradach jury zdecydowało, że wśród laureatów z naszej szkoły znalazły się: Milena Mazur i Julia Konopacka, które zajęły II miejsca oraz Karolina HućkoLena Serwatka otrzymały miejsca III w swoich kategoriach wiekowych.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów, zaś naszym uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i zajęcie zaszczytnych miejsc na podium. BRAWO!!!!!!!!!

             

          • Rodzinny konkurs plastyczny pt. ,,Odnawialne źródła energii w  Gminie Nozdrzec’’.

          • We wtorek 20 grudnia br. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w konkursie plastycznym pt. ,,Odnawialne źródła energii w Gminie Nozdrzec’’ zorganizowanym przez firmę YVS Nozdrzec pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nozdrzec. Celem Konkursu było promowanie odnawialnych źródeł energii.

            Nagrody specjalne otrzymali:

            1. Anna i Zuzanna Ziembicka
            2. Lena i Michał Serwatka

            Wyróżnienia:

            1. Dawid Boroń
            2. Aleksandra i Jakub Kłak
            3. Seweryn Maniawski

            Ponadto nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie.

            Gratulacje dla naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów

          • Wigilia szkolna.

          • ,, Bóg się rodzi, moc truchleje’’

            24 grudnia to dzień bardzo wyjątkowy, czas poprzedzający Boże Narodzenie. 22 grudnia, w ostatni dzień pobytu w szkole przed przerwą świąteczną, uczestniczyliśmy w Szkolnych Wigiliach. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów klas I-III. Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy, do stajenki przybyli również Trzej Królowie. Występy w wykonaniu dzieci wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku z niecierpliwością czekamy na te Święta. Na korytarzach w świątecznych sceneriach Pani Dyrektor Agnieszka Woś złożyła wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i uczeń klasy III odczytali fragment Ewangelii. Następnie odmówiliśmy modlitwę i połamaliśmy się opłatkiem. Na zakończenie wybrzmiały kolędy w życzliwej i radosnej atmosferze. Był to magiczny i świąteczny czas.

          • Wyjazd na spektakl pt. "Kopciuszek".

          • 15 grudnia 2022 roku dzieci z klas II i III naszej szkoły wybrały się do kina w Brzozowie na spektakl pt. „Kopciuszek” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie, w którym urzekły kostiumy, scenografie, muzyka i światło. Spektakl zaciekawił, wzruszył, rozśmieszył i zachwycił młodych widzów. Dzieci przypomniały sobie, jak ważne w życiu są takie wartości jak: dobroć, pracowitość, skromność, które mogą odmienić los. Do szkoły wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach i dobrym humorem.

          • Koncert finałowy - Mikołajkowe Debiuty.

          • 7 grudnia 2022r.   w Brzozowskim Domu Kultury odbył się koncert finałowy XXVII Mikołajkowych Debiutów.
            Z naszej szkoły uczestniczyła w nim Lenka Konopacka, która zajęła III miejsce w swojej kategorii. Zaśpiewała piosenkę „Motylem jestem” .

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            M. Jeleń

          • Spotkanie ze Świętym Mikołajem.

          •          Jak co roku w naszej szkole odbyło się wyczekiwane przez dzieci, uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem.

                     Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na wyjątkowego gościa i od samego rana sprawdzały, czy nie słychać dźwięku dzwoneczków zwiastujących jego przybycie.

                     Nasi uczniowie ubrali się w stroje z elementami nawiązującymi do postaci Świętego Mikołaja, a gdy wreszcie zjawił się w szkole z workiem pełnym prezentów, został przywitany wierszami i piosenkami przygotowanymi przez dzieci specjalnie na tę okazję.

                     Po tak gorącym powitaniu, Dobroduszny Staruszek rozdał prezenty grzecznym dzieciom – jak się okazało wszystkim z naszej szkoły. Nikt nie dostał rózgi.

            Na zakończenie tego spotkania uczniowie podziękowali za otrzymane prezenty i każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Nasz miły gość również podziękował za wspaniałe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

          • Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym o charakterze patriotycznym pn. ,, A jej kolor to biel i czerwień…’’.

          • 7 grudnia br. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Adriana Skubisza oraz Dyrektora GOK-u Panią Edytę Serwatkę dla uczniów, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym o charakterze patriotycznym pn. ,, A jej kolor to biel i czerwień…’’. Honorowym patronatem konkursu był Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski. Celem konkursu było m.in. Kształtowanie postaw patriotycznych, wzbudzanie zainteresowania historią Polski a także pielęgnowanie szacunku do symboli narodowych.

            Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znaleźli się :

            Kategoria dzieci przedszkolne oraz kl. „0’’:

            Miejsce I

            Oliwia Kuryś

            Miejsce II

            Zofia Blama

            Miejsce III

            Igor Dobosz

             Kategoria uczniowie kl. I-III

            Miejsce II

            Joanna Jarosz kl. I

            Miejsce III

            Maja Bednarz kl. I

            Uczniowie kl. IV-VIII

            Miejsce I

            Anna Ziebicka kl. IV

            Miejsce II

            Anastazja Kawa kl. IV

            Julia Telega kl.V

            Miejsce III

            Dawid Boroń kl. V

            Wyróżnienia:

            Kamil Wolanin kl. V

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie ,, Bezpieczne Wakacje 2022’’.

          • We wtorek 29.11.br. w Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie ,, Bezpieczne Wakacje 2022’’. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w trakcie zabaw na podwórku, w domu, w lesie czy też nad akwenami.

            Laureatką I miejsca w kategorii wiekowej 6-9 lat została uczennica klasy IV- Anna Ziembicka, natomiast uczennica klasy III – Zuzanna Wojdanowka otrzymała wyróżnienie
            w tej samej kategorii.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!

            Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego, który był jednym z  fundatorów nagród w konkursie.

          • "Mikołajkowe Debiuty" - etap gminny.

          • W niedzielę 27 listopada w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbył się Gminny etap „Mikołajkowych Debiutów”, organizatorem którego był GOK Nozdrzec.

            Naszą szkołę reprezentował zmieniony skład ze względu na epidemię ospy, która zapanowała wśród dzieci. Uczestnicy wystąpili w pięknej bajkowej scenerii. W młodszej kategorii wiekowej Lena Konopacka z klasy I piosenką „Motylem byłam” wyśpiewała pierwsze miejsce i będzie reprezentować gminę na koncercie finałowym w Brzozowie. W kategorii klas II-III pierwsze miejsce zajęła Milena Mazur z klasy III wykonując piosenkę „Podarunki z nieba”. Ona również wystąpi na koncercie w BDK. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Aleksandra Kłak z klasy II z piosenką „Co powie tata”. Wyróżnienia otrzymały Karolina Hućko z klasy II za piękne wykonanie piosenki „Kocham Cię”, Maja Kłak z klasy III za utwór „Szary świat” oraz Karolina Wójcik także z klasy III, za wykonanie piosenki Sanah „Szampan”. Ogromne brawa od publiczności otrzymali również Zofia Zańko z klasy II za zaśpiewanie piosenki „Kundel bury” i Ernest Przybyła z tej samej klasy za piosenkę „No sory”.

            Wszyscy uczestnicy XXVII Konkursu Piosenki Polskiej otrzymali dyplomy i upominki. Po występie mogli bawić się wraz z innymi uczestnikami koncertu. Spotkali się również z Mikołajem, który przybył do nich z dalekiej Laponii.

            Gratulujemy całej ósemce odwagi i pięknego występu. Zwyciężczyniom życzymy sukcesu na gali finałowej, która odbędzie się 7 grudnia w Brzozowie.

          • Rozstrzygnięcie Olimpiady - "O wielkich Polakach - Ignacy Łukasiewicz".

          • XXIII Regionalna Olimpiada Wiedzy

            o Wielkich Polakach – Ignacy Łukasiewicz

            Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu. Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.

            - Ignacy Łukasiewicz

            Autor powyższych słów – Ignacy Łukasiewicz, stał się patronem tegorocznej już XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku wzięło w niej udział 26 uczniów z naszej szkoły, którzy zapoznali się wcześniej z tekstem biograficznym dotyczącym jego życia i działalności.

            Pan Łukasiewicz urodził się w Zadusznikach w 1822 roku. Uczył się w Rzeszowie, potem został aptekarzem najpierw w Łańcucie, następnie w Rzeszowie. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim wraz ze swoimi współpracownikami podjął prace badawcze i udało mu się z ropy wyodrębnić frakcję naftową. Mając taki produkt zlecił blacharzowi skonstruowanie lampy, która byłaby dostosowana do właściwości nafty. Dzień 31.07.1853 roku został zapisany na kartach historii jako data narodzin polskiego przemysłu naftowego. Wtedy po raz pierwszy w szpitalu w Łyczakowie przy świetle lamp przeprowadzono z sukcesem operację chirurgiczną.

            Te inne ciekawostki związane z życiem Łukasiewicza poznali uczniowie naszej szkoły i wszyscy na terenie Archidiecezji Przemyskiej, którzy podjęli chęć wzięcia udziału w konkursie, zorganizowanym dla uczniów klas VII-VIII.

            Miło jest nam poinformować, że trzech uczniów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu (archiprezbiterialnego) tego konkursu, który planowany jest na 27.02.2022 r. w Sanoku.

            Laureatami etapu szkolnego zostali:

            I miejsce – Zuzanna Szpiech – kl. VIII

            II miejsce – Sebastian Ogrodnik – kl. VIII

            III miejsce – Dawid Kocyła – kl. VIII

            Laureatom gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów, a wszystkich pozostałych, zainspirowanych tegorocznym konkursem i jego ideą szerzenia dorobku i zaangażowania wielkich Polaków w rozwój religijny i społeczny naszego kraju i Kościoła zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach
      • szkola_izdebki@nozdrzec.pl ,spizdebki@onet.pl
      • 134399710 - budynek Izdebki 362 kom. 517 - 476 - 891 (kontaktowy dla rodziców) 134399720 - budynek Izdebki 282 adres skrytki ePUAP: /spizdebki362/SkrytkaESP
      • 36-203 Izdebki 362 Poland
      • mgr Agnieszka Woś
      • mgr Krystyna Żelaznowska
    • Logowanie