• Święto Konstytucji 3 Maja

• 3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

• Wręczenie nagród za konkurs "Wielkanocna pisanka".

• W dniu 27 kwietnia odbyło się wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom i uczestnikom gminnego konkursu plastycznego „Wielkanocna pisanka „ pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nozdrzec.

Nagrody wręczyli osobiście zwycięscom Pani Edyta Serwatka – dyrektor GOK w Nozdrzcu oraz Pan Stanisław Żelaznowski – Wójt Gminy Nozdrzec.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! .

• 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Data 22 kwietnia nieodłącznie kojarzy nam się z Międzynarodowym Dniem Ziemi.
            W Polsce dzień ten obchodzony jest od 1990 roku. Najważniejszym jego aspektem jest zwrócenie uwagi na sposoby dbania o planetę i tworzenie planów ratujących ekosystem.

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczęła pani wicedyrektor Krystyna Żelaznowska. Przypomniała wszystkim zebranym, że głównym celem tej uroczystości jest ochrona środowiska przyrodniczego i najbliższego otoczenia oraz jak ważna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszego pokolenia. Na początek uczniowie klasy I zaśpiewali piosenkę pt. „Ziemia to wyspa zielona”. Następnie klasa IIIa zaprezentowała program artystyczny o tematyce ekologicznej pt. „Kochajmy Ziemię”.

Przez wiele lat 22 kwietnia, uczniowie kończący edukację w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach  sadzili drzewko lub inne rośliny ozdobne.  Ze względu na reorganizację szkół oraz pandemię Covid 19, ta piękna tradycja została przerwana. W tym roku szkolnym postanowiliśmy do niej wrócić. Dlatego też, na zakończenie apelu, uczniowie klasy IIIa i IIIb kończący naukę w budynku 282, przekazali na ręce pani wicedyrektor sadzonki róż rabatowych. Z powodu niesprzyjającej pogody, zostały posadzone w innym terminie. Mamy nadzieję, że będą ozdobą szkolnego ogródka.

• Wycieczka do Rzeszowa klas I-III.

• W środę 13 kwietnia b.r. uczniowie klas I- III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa.  Pierwszym punktem była wizyta w kinie Helios, gdzie dzieci obejrzały film pt. ,, To nie wypada’’. Dostarczył on dużej dawki pozytywnych wrażeń oraz radości.  Następnym punktem była Sala Zabaw ,,Kolorowy Świat’’. Tam dzieci zjadły  obiad  i oddały się wesołym zabawom, korzystając z  różnych atrakcji tego miejsca. Po dwóch godzinach beztroskich swawoli, nadeszła pora ruszyć w drogę powrotną. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w niezwykłym Muzeum Pisanek w Błażowej. Dzieci poznały ciekawe sposoby zdobień pisanek  – technikę drapaną i batikową. Wystawa prezentowała wyjątkową różnorodność i bogactwo wielkanocnych jajek.  Niewielką część ekspozycji stanowiły pisanki ukraińskie, które zachwyciły uczniów. Na zakończenie obejrzeli wystawę tegorocznego konkursu ,, Najładniejsza Pisanka Wielkanocna’’. Dzieci wróciły do Izdebek późnym popołudniem, zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

• Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Adamem Szalem

• W piątek 8 kwietnia 2022 r. uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Drodze Krzyżowej odprawianej w kościele parafialnym w obecności znamienitego Gościa – Księdza Arcybiskupa Adama Szala, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz obdarował dzieci i młodzież drobnymi pamiątkami. Z całego serca dziękujemy za owocne spotkanie i wspólną modlitwę.

Słowa podziękowania kierujemy też do Pani Małgorzaty Mazur – Herbut i naszych cudownych chórzystek za piękna oprawę nabożeństwa.

• Wyniki konkursu "Wielkanocna Pisanka"

• Dnia 06.04.2022 r. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców gminnego konkursu plastycznego “Wielkanocna Pisanka”, nad którym Patronat objął Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

Wśród zwycięzców i wyróżnionych  znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:

Kategoria „PISANKA TRADYCYJNA”:

Dzieci najmłodsze:

I miejsce - Sebastian Przystarz

II miejsce – Nikola Opalińska

Kategoria „PISANKA WSPÓŁCZESNA”:

Dzieci najmłodsze:

I miejsce - Antoni Bieńko

II miejsce – Alicja Jaczewska

Uczniowie kl. IV-VIII

II miejsce – Kacper Bieńko

Wyróżnienie:

Oliver Chlebik, Julia Wojdanowska, Edyta Wojdanowska

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• W dniu 30.03.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie ogółem wzięło udział 9 uczestników w dwóch grupach wiekowych: I – klasy 1- 4 szkoły podstawowej i II – klasy 5 – 8 szkoły podstawowej.

Jury eliminacji:

• kpt. Maciej Białas – PSP w Brzozowie,
            • st. asp. Karol Rachwał – PSP w Brzozowie,
            • dh Mariusz Habrat – OSP Siedliska

Spośród uczestników w grupie starszej (6 uczestników)  drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły

– Julia Owsiana.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Nozdrzec.

Gratulujemy!