• "Mikołajkowe Debiuty" - etap gminny.

          • W niedzielę 27 listopada w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbył się Gminny etap „Mikołajkowych Debiutów”, organizatorem którego był GOK Nozdrzec.

            Naszą szkołę reprezentował zmieniony skład ze względu na epidemię ospy, która zapanowała wśród dzieci. Uczestnicy wystąpili w pięknej bajkowej scenerii. W młodszej kategorii wiekowej Lena Konopacka z klasy I piosenką „Motylem byłam” wyśpiewała pierwsze miejsce i będzie reprezentować gminę na koncercie finałowym w Brzozowie. W kategorii klas II-III pierwsze miejsce zajęła Milena Mazur z klasy III wykonując piosenkę „Podarunki z nieba”. Ona również wystąpi na koncercie w BDK. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Aleksandra Kłak z klasy II z piosenką „Co powie tata”. Wyróżnienia otrzymały Karolina Hućko z klasy II za piękne wykonanie piosenki „Kocham Cię”, Maja Kłak z klasy III za utwór „Szary świat” oraz Karolina Wójcik także z klasy III, za wykonanie piosenki Sanah „Szampan”. Ogromne brawa od publiczności otrzymali również Zofia Zańko z klasy II za zaśpiewanie piosenki „Kundel bury” i Ernest Przybyła z tej samej klasy za piosenkę „No sory”.

            Wszyscy uczestnicy XXVII Konkursu Piosenki Polskiej otrzymali dyplomy i upominki. Po występie mogli bawić się wraz z innymi uczestnikami koncertu. Spotkali się również z Mikołajem, który przybył do nich z dalekiej Laponii.

            Gratulujemy całej ósemce odwagi i pięknego występu. Zwyciężczyniom życzymy sukcesu na gali finałowej, która odbędzie się 7 grudnia w Brzozowie.

          • Rozstrzygnięcie Olimpiady - "O wielkich Polakach - Ignacy Łukasiewicz".

          • XXIII Regionalna Olimpiada Wiedzy

            o Wielkich Polakach – Ignacy Łukasiewicz

            Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu. Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.

            - Ignacy Łukasiewicz

            Autor powyższych słów – Ignacy Łukasiewicz, stał się patronem tegorocznej już XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku wzięło w niej udział 26 uczniów z naszej szkoły, którzy zapoznali się wcześniej z tekstem biograficznym dotyczącym jego życia i działalności.

            Pan Łukasiewicz urodził się w Zadusznikach w 1822 roku. Uczył się w Rzeszowie, potem został aptekarzem najpierw w Łańcucie, następnie w Rzeszowie. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim wraz ze swoimi współpracownikami podjął prace badawcze i udało mu się z ropy wyodrębnić frakcję naftową. Mając taki produkt zlecił blacharzowi skonstruowanie lampy, która byłaby dostosowana do właściwości nafty. Dzień 31.07.1853 roku został zapisany na kartach historii jako data narodzin polskiego przemysłu naftowego. Wtedy po raz pierwszy w szpitalu w Łyczakowie przy świetle lamp przeprowadzono z sukcesem operację chirurgiczną.

            Te inne ciekawostki związane z życiem Łukasiewicza poznali uczniowie naszej szkoły i wszyscy na terenie Archidiecezji Przemyskiej, którzy podjęli chęć wzięcia udziału w konkursie, zorganizowanym dla uczniów klas VII-VIII.

            Miło jest nam poinformować, że trzech uczniów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu (archiprezbiterialnego) tego konkursu, który planowany jest na 27.02.2022 r. w Sanoku.

            Laureatami etapu szkolnego zostali:

            I miejsce – Zuzanna Szpiech – kl. VIII

            II miejsce – Sebastian Ogrodnik – kl. VIII

            III miejsce – Dawid Kocyła – kl. VIII

            Laureatom gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów, a wszystkich pozostałych, zainspirowanych tegorocznym konkursem i jego ideą szerzenia dorobku i zaangażowania wielkich Polaków w rozwój religijny i społeczny naszego kraju i Kościoła zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

             

             

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Mój wyjątkowy Różaniec".

          • Konkurs plastyczno-techniczny:

            Mój wyjątkowy Różaniec

            Różaniec ponagla nasze palce, usta i serca do szerokiej symfonii modlitwy i z tego powodu jest największą modlitwą, jaką kiedykolwiek ułożył człowiek.

            Abp Fulton Sheen

            Takie słowa wypowiedział niegdyś jeden z wielkich amerykańskich biskupów FultonSheen, obecnie kandydat na ołtarze, kandydat do świętości. Jako wspólnota uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach podjęliśmy tę myśl organizując w miesiącu październiku konkurs: Mój wyjątkowy Różaniec. Do pracy w tym konkursie i do podjęcia zaangażowania zostały dosłownie zaproszone palce, usta i serca uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:

            1) Kategoria uczniów młodszych (Oddział Przedszkolny, kl. I-III)

            2) Kategoria uczniów starszych (klasy IV-VIII)

            Uczniowie zostali zaproszeni do wykonania koronek różańcowych dowolną techniką, w dowolnej wielkości. Wymaganie było jedno – ma to być wyjątkowy Różaniec. Wyjątkowy bo mój, nasz, całej rodziny nieraz. Wyjątkowy dzięki oryginalnym pomysłom, poświęconemu czasowi na wykonanie, samej chęci pracy i powiązania jej ze wspólną modlitwą różańcową w domach i w naszej parafii. Uczniowie zostali zachęceni, by wykonując Różaniec odmówili jakąś jego część wspólnie lub indywidualnie. Czy się to udało? Tajemnica serc uczniów i ich sumień.

            Przepiękne Różańce wzięły udział w konkursie, w którym Komisja, składająca się z pracowników szkoły wyłoniła po 3 zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Ponadto w kategorii uczniów klas starszych przyznano nagrodę społeczności szkolnej. To wyróżnienie przyznali uczniowie szkoły osobiście oddając głosy na wyjątkowy Różaniec.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            Kategoria uczniów młodszych:

            I miejsce: Michał Kawa - kl. II

            II miejsce: Krystian Kopiec – kl. III

            III miejsce: Eliza Kaszowska – kl. I

            Kategoria uczniów starszych:

            I miejsce: Zofia Łukaszyk – kl. VI

            II miejsce: Amelia Przeszło – kl. IV

            III miejsce: Gracjan Czerkies – kl. V

            Nagroda społeczności szkolnej: Piotr Gładysz - kl. VII

            Podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas szkolnego apelu, który przeprowadzono 25.11.2022 roku. Gratulacje i nagrody wszystkim zaangażowanym uczniom wręczyli: Dyrektor Szkoły - Agnieszka Woś, wicedyrektor Krystyna Żelaznowska, Proboszcz Parafii pw. „Zwiastowania Pańskiego” w Izdebkach – ks. kan. Marian Bądal i katecheta – ks. Bartosz Jakubowski.

            Księdzu Proboszczowi dziękujemy za zorganizowanie nagród i motywowanie uczniów do zaangażowania na rzecz szkoły i parafii, zaś Dyrekcji i pracownikom szkoły za współorganizację konkursu, pomoc i życzliwą atmosferę.

          • Spotkanie z rodzicami - wywiadówka.

          •  Wywiadówka - klasy 0-III - budynek 282

            29.11.2022 r. (wtorek) - 16.00-18.00

             Zapraszamy rodziców na spotkanie ogólne z Dyrektorem szkoły o godz.16.00
            i prelakcję z psychologiem szkolnym na temat: "Rola rodzica w procesie wychowania i edukacji dziecka"

            Po spotkaniu ogólnym zapraszamy rodziców na spotkania indywidualne z wychowawcami klas.

            Wywiadówka - klasy IV-VIII - budynek główny

            30.11.2022 r. (środa) - 16.00-18.00 

            Zapraszamy rodziców na spotkanie ogólne z Dyrektorem szkoły o godz.16.00
            i prelakcję z psychologiem szkolnym na temat: "Jak wspierać dzieci w procesie edukacji i w okresie dorastania"

            Po spotkaniu ogólnym zapraszamy rodziców na spotkania indywidualne z wychowawcami klas.

            Serdecznie zapraszamy.

          • Eliminacje szkolne- "Mikołajkowe Debiuty".

          • W dniu 18 listopada odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXVII gminnego etapu „Mikołajkowych Debiutów”, organizatorem których jest Brzozowski Dom Kultury. W szkolnym etapie wzięły udział dzieci z klas 0-3. Do tegorocznej edycji przesłuchań zgłosiło się 12 uczniów. Wszyscy uczestnicy śpiewali pięknie, poziom występów był wysoki. Jury wytypowało do etapu gminnego osiem osób. Naszą szkołę reprezentować będą: Milena Mazur, Maja Kłak, Lena Kuryś, Aleksandra Kłak, Karolina Hućko, Joanna Jarosz, Lena Konopacka i Nikola Opalińska. Gminny etap „Mikołajkowych Debiutów”, organizowany przez GOK Nozdrzec, odbędzie się 27.11.2022 roku o godzinie 15:00 w Domu Strażaka w Nozdrzcu. Koncert finałowy będzie miał miejsce w sali kina Domu Kultury w Brzozowie 7 grudnia 2022 roku. Składamy podziękowania uczniom za liczny udział w szkolnych eliminacjach i życzymy sukcesów na gminnym etapie konkursu.

          • Gminne obchody Święta Niepodległości - "Wierni Bieli i Czerwieni"

          • 11 listopada 1918 r. zapisał się na kartach historii Polski jako dzień szczególny. Dzień, w którym po 123 latach niewoli Polska na powrót znalazła się na mapie świata.

            W tym roku nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w gminne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem Kompanii Honorowej pod dowództwem porucznika Grzegorza Piróga z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty Sanok, 2. Kompanii Lekkiej Piechoty Krosno, 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

            Tegoroczna uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się w kościele parafialnym w Izdebkach Mszą Św. celebrowaną przez Księdza Kanonika Mariana Bądala. Po jej zakończeniu uczestnicy w towarzystwie Kompanii Honorowej, pocztów sztandarowych organizacji i instytucji oraz orkiestry dętej udali się pod pomnik Grób Nieznanego Żołnierza i obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, gdzie ulokowany został maszt w ramach programu „Pod biało — czerwoną”. Tę część uroczystości zgodnie z wojskowym ceremoniałem poprowadził Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych Wojsk Lądowych — kapitan Jan Jastrzębski.

            Uroczystej inauguracji masztu dokonał Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Nozdrzec Adriana Skubisza oraz Wicestarosty Brzozowskiego Jacka Adamskiego. Po poświęceniu masztu odśpiewano hymn państwowy i wciągnięto biało – czerwoną flagę na jego szczyt. Następnie kapitan Jan Jastrzębski odczytał przygotowany przez Panią Agatę Dudę uroczysty Apel Poległych uwieńczony salwą honorową. Po tej podniosłej chwili pod pomnikiem złożono wieńce od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, władz wojewódzkich, samorządowych, a także organizacji i instytucji gminnych i wiejskich. Również władze oświatowe i społeczność szkolna uczciły poległych w obronie Ojczyzny. Piękne wiązanki kwiatów zostały złożone przez Przedstawicielkę KO w Rzeszowie – Panią Barbarę Dżugan oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach Panią Agnieszkę Woś.

            Ostatnią częścią obchodów Święta Niepodległości, najbardziej wyczekiwaną przez naszych uczniów, była uroczysta akademia pt. „Wierni bieli i czerwieni”, która zgromadziła w pięknie ustrojonej sali gimnastycznej licznie przybyłych Gości.

            Po krótkim wstępie prowadząca uroczystość Pani Edyta Serwatka – Dyrektor GOK w Nozdrzcu oddała głos Wójtowi Gminy Nozdrzec Panu Stanisławowi Żelaznowskiemu, który gorąco powitał przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, lokalnych instytucji i organizacji oraz wszystkich zebranych.

            Następnie scenę przejęli młodzi aktorzy i tancerze przybrani w piękne stroje z epoki. Swoją recytacją, tańcem i śpiewem zabrali widzów w niezwykłą podróż w czasie, odwołując się do wydarzeń z historii Polski, które doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej, a później do jej odrodzenia. Klamrą spinającą spektakl była żywiołowa deklamacja wiersza „Katechizm polskiego dziecka” z podziałem na role. Widzowie mogli również zobaczyć efektowną etiudę „Taniec białego orła”, dialog braci wcielonych do wrogich armii zaborczych, przemowę J. Piłsudskiego do żołnierzy, a także widowiskowe i niezwykle ekspresyjne tańce zespołu „Izdebczanka”. Dopełnieniem krótkich scenek były dobrane tematycznie, zainscenizowane pieśni i piosenki: „Orzeł Biały” „Pieśń powstańców 1863”, „Taki kraj”, wiązanka pieśni legionowych oraz pięknie zaśpiewana przez uczniów klas I-III „Co to jest niepodległość?”. Zwieńczeniem całego widowiska było odśpiewanie parafrazy hymnu „Boże, coś Polskę” – „Za tę wolność”.

            Cała część artystyczna wzbogacona została pokazem przepięknych slajdów obrazujących lub komentujących sceny przedstawiane przez uczniów.

            Występ młodych artystów spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widzów, którzy nagrodzili go owacją na stojąco.

            Po zakończeniu części artystycznej głos zabierali kolejno: Wójt Gminy Nozdrzec Pan Stanisław Żelaznowski, Poseł na Sejm RP Pan Piotr Uruski, Wicestarosta Brzozowski Pan Jacek Adamski oraz - w imieniu Podkarpackiej Kurator Oświaty Pani Małgorzaty Rauch – Starszy Wizytator Pani Barbara Dżugan.

            Obchody Święta Niepodległości zamknęła swoim wystąpieniem Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach Pani Agnieszka Woś, która podziękowała wszystkim Gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością, gminie Nozdrzec – za owocną współpracę, nauczycielom i uczniom – za przygotowanie wspaniałej akademii, rodzicom – za pyszny poczęstunek oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

             

          • "Szkoła do hymnu"

          • „Szkoła do hymnu” to ogólnopolska akcja organizowana przez MEiN 10 listopada, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna budynku nr 282 wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewała czterozwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Ta krótka szkolna uroczystość poprzedzona była recytacją wierszy i śpiewem piosenek patriotycznych. Udział dzieci w takich uroczystościach buduje postawy patriotyczne oraz wzbudza szacunek i miłość do Ojczyzny.

             

          • Dzień Postaci z Bajek. Pasowanie na Czytelnika.

          • „Czasami najmniejsze rzeczy, zajmują najwięcej miejsca w naszym sercu.”

            Kubuś Puchatek

                        Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada. W naszej szkole odbyło się w czwartek i piątek. Z tej okazji dzieci z klas 0-3 przebrały się za swoich ulubionych, bajkowych bohaterów. Każdy uczeń otrzymał w nagrodę odznakę. Były również zabawy ruchowe, krzyżówki, zagadki, kolorowanki, dzięki którym uczniowie rozpoznawali bohaterów bajek, baśni i lektur. Dzieci bardzo dobrze znały bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

                        Ważnym punktem pierwszego dnia było uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Następnie odwiedzili bibliotekę i zostali zaproszeni do częstego przychodzenia do biblioteki i wypożyczania książek.

                        Były to wyjątkowe dni, pełne wrażeń i emocji. Na zakończenie, nie zabrakło także wspólnych zdjęć.

          • Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej.

          • 28 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania
            i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

            W uroczystości brali udział uczniowie klasy pierwszej wraz
            z wychowawcą i rodzicami, Wójt Gminy Nozdrzec mgr Stanisław Żelaznowski, dyrektor szkoły mgr Agnieszka Woś, wicedyrektor mgr Krystyna Żelaznowska oraz starsi i młodsi koledzy wraz
            z wychowawcami.

            W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
            i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły wraz z panem Wójtem dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

            Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Dzieci również zatańczyły poloneza oraz zaśpiewały po angielsku. Natomiast uczniowie klasy III wierszem
            i piosenką złożyli pierwszoklasistą życzenia.  Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, prezenty niespodzianki od pana Wójta, a od rodziców mały, słodki upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz
            z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

             Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

            Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości.

            M. Jeleń

          • Dzień Chłopaka.

          • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta dziewczynki przygotowały swoim kolegom piękne niespodzianki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

             Wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości i wspaniałych wrażeń. Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego.  

            M. Jeleń

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach
        • szkola_izdebki@nozdrzec.pl ,spizdebki@onet.pl
        • 134399710 - budynek Izdebki 362 kom. 517 - 476 - 891 (kontaktowy dla rodziców) 134399720 - budynek Izdebki 282 adres skrytki ePUAP: /spizdebki362/SkrytkaESP
        • 36-203 Izdebki 362 Poland
        • mgr Agnieszka Woś
        • mgr Krystyna Żelaznowska
      • Logowanie